Odpowiedź :
Odpowiedź:
a)0.25A b)1A c)2,5A
Wyjaśnienie:
R=U/I
R=2V:0,5A=4 Om
A)
U=1V
R=4 Om
I=?
I=1V:4 Om=0,25 A
B)
U=4V
R=4 OM
I=4V:4Om=1 A
C)
U=10V
R=4 Om
I=10V:4Om=2,5 A
:)
Odpowiedź:
a)0.25A b)1A c)2,5A
Wyjaśnienie:
R=U/I
R=2V:0,5A=4 Om
A)
U=1V
R=4 Om
I=?
I=1V:4 Om=0,25 A
B)
U=4V
R=4 OM
I=4V:4Om=1 A
C)
U=10V
R=4 Om
I=10V:4Om=2,5 A
:)