👤

Ułóż pytania i zapisz
odpowiednie działania.
1 kg 4zł ogórki
1 kg 6zł pomidory
babcia za pomidory zapłacila 72 zl
Ewa kupiła ogórki za 60 zl


Odpowiedź :

Odpowiedź:

1. Ile babcia zapłaciła za 12 kg pomidorów?

2.Ile Ewa zapłaciła za 15 kg ogórków?

Szczegółowe wyjaśnienie:

1. 72:6 = 12

2. 60:4= 15

ile babcia kupiła pomidorów?

ile Ewa kupiła ogórków?

która z pań kupiła więcej warzyw

72zł:6=12kg

60zł : 4 =15kg

15zł-12zł=3zł

Babcia kupiła 12kg pomidorów

Ewa kupiła 15kg ogórków

Ewa kupiła o 3kg więcej warzyw od babci