👤

Ciśnienie atmosferyczne o wartości 1000hPa naciska na zewnętrzną stronę szyby. Wartość siły parcia atmosfery to 25kN. Jaka jest powierzchnia szyby?

Odpowiedź :

Wyjaśnienie:

Ciśnienie=Siła parcia / powierzchnię

p=F/s

F=25kN=25000N

p=1000hPa=100000Pa

p=F/s

100000=25000/s. \*s

100000s=25000. \:100000

s=0,25m2

Odp. Powierzchnia wynosi 0,25m2