👤

Oblicz ciśnienie jakie wywiera ciało o masie 20kg na powierzchnię 2,5m²

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wynosi ono 80Pa

Wyjaśnienie:

p=F/s

F=m*g

F=20*10

F=200N

p=200/2,5

p=80 Pa