👤

sukienka kosztowała 320zł podczas promocji obniżono o 64zł​

Odpowiedź :

Cześć!

Obliczenie

[tex]\dfrac{64 \ zl}{320 \ zl}\cdot100\%=\dfrac{1}{5}\cdot100\%=\dfrac{20}{100}\cdot100\%=\huge\boxed{20\%}\\[/tex]

Odp. Cenę sukienki obniżono o 20%.

Odpowiedź:

Cenę sukienki obniżono o 20%.

Szczegółowe wyjaśnienie:

320 zł ---- 100%

 64 zł ---- x %

x = 64/320 · 100% = 0,2 · 100% = 20%