👤

. Ile wynosi przyśpieszenie grawitacyjne na Merkurym jeśli samochód Tesla S o masie 2,2
tony miałby tam ciężar 8,2kN?.
Prosze, na dzisiaj


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

m=2,2t=2200 kg

F=8,2 kN=8200 N

F=m*g/:m

g=F/m

g=8200 N/2200 kg=3,(72)N/kg