👤

Do słoika zawierającego 700 g wody wsypano 4 łyżeczki soli o masie 6 g, zaś do słoika zawierającego 900 gram wody wsypano 5 takich samych łyżeczek soli. W którym słoiku jest bardziej stężony roztwór, czyli sól stanowi większy procent?
PLIS NA TERAZ DAM NAJ ALE Z OBLICZENIAMI PLSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS POMUŻCIE


Odpowiedź :

Odpowiedź:

1 słoik :

4*6=24g= masa soli              700+24=724 g= masa roztworu

stęzenie= 24/724   *100%= 3    228/724  %= 3   57/181  %≈3,31%

2 słoik:

5*6=30g= masa soli                900+ 30=930 g= masa roztworu

stezenie= 30/930    *100%= 3    210/930=3   21/93= 3   7/ 31 %≈3,26%

bardziej stęzony jest roztwór w słoiku , w którym było 700 g wody

Szczegółowe wyjaśnienie: