👤

40% roztworu rozpusczono 12 g substancji obliczu mase roztworu​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Cp = 40%

ms = 12 g

mr = ?

Cp = ms/mr * 100%

40% = 12/mr *100%

mr = 30 gram ----------------nasza masa roztworu

Wyjaśnienie:

Cp=40%
ms=12g
Cp= ms/mr* 100%
40%=12/mr*100%
Mr=30 g roztworu