Pilnie potrzebuję odpowiedzi na zadania 1-5,daję naj z góry dziękuję za pomoc

Odpowiedź:
Zad. 1
Jeśli 3 jednakowe opakowania ważą łącznie 1,95 kg, to musimy dowiedzieć się ile waży jedno opakowanie.
Zatem:
1,95:3=0,65kg - tyle waży jedno opakowanie
Teraz, aby dowiedzieć się ile takich opakowań mieści się w 4,55kg wystarczy podzielić masę przez liczbę opakowań.
Zatem:
4,55kg:0,65kg=7 - tyle jest opakowań z pomidorami
Zad. 2
jeśli w 4 opakowaniach są 24 maliny, 32 jagody i 3 brzoskwinie, to
w jednym takim opakowaniu będą
24:4=6 malin, 32:4=8 jagód, 3:4=0,75 brzoskwini
184 to liczba jagód na wszystkich gofrach. Zatem jeśli liczba jagód na jednym gofrze wynosi 8, to
184:8=23 -tyle jest gofrów (odp. do a))
b) 23*6=138 - tyle malin zużyła Kasia
23*0,75= 17,2 (w zaokrągleniu 18, ponieważ nie może
być niedomiar, te 0,2 zabieramy z 18-stej)
Zad.3
Opakowanie po 6 jajek kosztuje 10,80zł.
Zatem:
10,80:6=1,8zł - cena jednego jajka
Zatem:
1,8zł*10=18 zł - cena opakowania na 10 jajek
1,8zł*15=27 zł - cena opak. na 15 jajek
1,8zł*24=43,20zł - cena opak. na 24 jajka
Zad. 4
Skala to 1:50 000
Zatem:
1cm-50 000 cm
1cm - 0,5km
2,7cm- x km
x=(2,7cm*0,5 km)/1cm= 1,35 km - rzeczywista odległość (...)
Zad.5
Jeśli 7 stron się drukuje podczas 15 s, to
15s*4=60s=1 min.
7*4=28 - tyle stron podczas min.
kwadrans liczy 15 min. Zatem:
28*15=420 -tyle stron podczas kwadransu (...)
Liczę na naj
Szczegółowe wyjaśnienie: