👤

8. a) Zmieszano 2 kg grochu z 8 kg kapusty. Jaki procent stanowi groch w tej mieszance? b) Do 3,5 kg wody wsypano 0,5 kg cukru. Jaki procent stanowi cukier w otrzymanym syropie? c) Pewien chemik młody wlał 0,3 kg kwasu do 2,2 kg wody. Jakie jest steženie procentowe kwasu w tym roztworze? 1-​

Odpowiedź :

a)

2kg+8kg=10kg

2kg/10kg=0,2=20%

b)

3,5kg+0,5kg=4kg

0,5kg/4kg=0,125=12,5%

c)

0,3kg+2,2kg=2,5kg

0,3kg/2,5kg=0,12=12%