Proszę o pomoc w zadaniu.

Odpowiedź:
masa cząsteczkowa C =12u
masa cząsteczkowa CO2=44u
(2t) 2000 kg C - 100%
X kg C - 80%
X= 1600kg czystego węgla
C + O2 --> CO2
12g C - 44g CO2
1600kg C - X kg CO2
X= 5866,67kg CO2 = 5,87t CO2
Wyjaśnienie: