👤

w ramach promocji cene jogurtu malinowego który często kupuje marta obniżono o 1,5% dzięki temu marta mogła zaoszczędzić 6 gr na jednym opakowaniu jaka była cena jednego opakowania tego jogurtu przed obniżką? Pls szybko

Odpowiedź :

Odpowiedź:

1,5%=6

3%=12 l:3

1%=4. l*100

100%=400gr= 4zł

sprawdzenie.

4zł=400gr-1,5%= 394

mam nadzieję że pomogłam

On Studier: Inne Pytanie