👤

Jaką ilość ciepła należy dostarczyć aby podgrzać 3 kg Wody o 30 °C​

Odpowiedź :

Q = Cw × ΔT × m

Cw = 4200J/(kg × °C)

ΔT= 30°C

m = 3 kg

Q = 4200J/(kg × °C) × 30°C × 3kg = 378000 J = 378kJ

Odp. Aby zwiększyć temperaturę wody o 30°C należy dostarczyć 378kJ.