Odpowiedź :
Szczegółowe wyjaśnienie:
Jogurty :2+2+2=6zł
Kasza:7+7=14-1-1=12
Dała:4*5=20
Reszta:20-12=7 zł
Odp:Otrzymała 7 zł reszty.
Odpowiedź:
za jogurty zapłaci : 3*2=6 zł
cena 1 paczki kaszy w promocji to : 7-1=6 zł
za kaszę zapłaci : 2*6=12 zł
zakupy wynoszą : 6+12=18 zł
otrzyma : 4*5-18=20-18=2 zł reszty
Szczegółowe wyjaśnienie: