Odpowiedź :
średnią liczymy poprzez dodanie wszystkich wartości, a następnie podzielenie ich przez ich ilość
(158+ 155+162+160+168) :5 = 803 : 5 = 160,6 cm
odp. średni wzrost tych osmoklasistek wynosi 160,6 cm
średnią liczymy poprzez dodanie wszystkich wartości, a następnie podzielenie ich przez ich ilość
(158+ 155+162+160+168) :5 = 803 : 5 = 160,6 cm
odp. średni wzrost tych osmoklasistek wynosi 160,6 cm