Odpowiedź :
Dane:
m = 5kg
S = 10cm²=0,001m²
Szukane: p
---------------------------------------------------
p = F/s
F = siła
F = 5kgx10m/s² = 50N
p = 50N/0,001m²
p = 50000Pa = 20kPa
Dane:
m = 5kg
S = 10cm²=0,001m²
Szukane: p
---------------------------------------------------
p = F/s
F = siła
F = 5kgx10m/s² = 50N
p = 50N/0,001m²
p = 50000Pa = 20kPa