👤

Z drutu o długości 48 cm zbudowano szkielet sześcianu. Pole tego sześcianu wynosi:

A. 16 cm²
B. 256 cm²
C. 64 cm²
D. 80 cm²
dam naj, razem z obliczeniami ​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

sześcian ma 12 równych krawędzi

48:12 = 4cm krawędź

Pc=6a² = 96 cm²

Szczegółowe wyjaśnienie: