👤

oblicz ciśnienie wywierzone przez dziewczynke, która wciska koniec patyka w ziemie. końcówka patyka ma powierzchnie 2cm 2 a dziewczynka działa siła o wartości 30 n​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

p = F / s

F = 30N

s = 2cm^2 = 0,0002m^2

p = 30 / 0,0002 = 150000 Pa

On Studier: Inne Pytanie