Odpowiedź :
Odpowiedź:
Cp = 2%
mr = 550g
ms = ?
Cp = ms/mr *100%
2% = ms/550 * 100%
ms = 11 g
ms (masa substancji) = 11gram
masa wody = mr - ms = 550 - 11 = 539 gram
Wyjaśnienie:
Odpowiedź:
Cp = 2%
mr = 550g
ms = ?
Cp = ms/mr *100%
2% = ms/550 * 100%
ms = 11 g
ms (masa substancji) = 11gram
masa wody = mr - ms = 550 - 11 = 539 gram
Wyjaśnienie: