👤

Proszę o pomoc!!!!
Klasa 8 nowa era
daję naj​


Proszę O PomocKlasa 8 Nowa Eradaję Naj class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

a) 1000 mAh = 1 Ah

I = q/t

0,4 A =  5,2 Ah / x

5,2 Ah : 0,4 A = 13h

Laptop w tym trybie będzie działał 13 godzin.

b) I = q/t

I = 5,2 : 1,(3)h

l = 26/5 : 4/3

I = 26/5 * 3/4 = 78/20

3 i 18/20 = 3 9/10 A = 3,9 A

Natężenie prądu będzie wynosiło 3,9 A.