Odpowiedź :
Odpowiedź:
[tex]m=76,8kg[/tex]
Wyjaśnienie:
[tex]S=12m^2[/tex] powierzchnia paneli
[tex]h=8mm=8*\frac{1}{1000}m=0,008m[/tex] grubość paneli
[tex]d=800\frac{kg}{m^3}[/tex] gęstość drewna dębowego z tabeli gęstości dla drewna
[tex]Szukane:m[/tex]
masę możemy obliczyć z wzoru na gęstość:
[tex]d=\frac{m}{V}/*V[/tex]
[tex]m=d*V[/tex]
........ brakuje nam objętości paneli
[tex]V=S*h[/tex] pole posdsawy * wysokość
[tex]V=12m^2*0,008m=0,096m^3[/tex] wstawimy do wzoru na masę
..............
[tex]m=800\frac{kg}{m^3}*0,096m^3=76,8kg[/tex]