👤

W firmie która posiada 18-miesięczną lokatę bankową na sumę 10 tyś zł wypłacono przy jej likwidacji 11 725 zł. jaka była roczna stopa oprocentowania lokaty

Odpowiedź :

Odpowiedź:

10 000 - 100%

11725 - x%

............................

x= 11725*100:10000= 117,25%

117,25%-100%= 17,25%= oprocentowanie za 18 m-cy

17,25:18*12=11,4(9)% = roczna stopa procentowa

Szczegółowe wyjaśnienie: