👤

oblicz natężenie prądu jeżeli 2 czasie 4 min przepłynął q=480C​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

t= 4 min= 240 s

q= 480C

I= q ÷ t

I= 480 C ÷ 240 s = 2 A

Odp: Natężenie jest równe 2 ampery.