👤

Z jakim przyspieszeniem porusza się rowerzysta jeśli w ciągu 10 minut przebywa drogę równą 0,5 km​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Dane :

1=10min = 600s

S = 0,5 km = 500m

Szukanie :

A=?

Rozwiązanie :

Zapisujemy wzór na drogę w ruchu jednostajnie przyspieszonym :

S =

[tex] \frac{at {}^{2} }{2} [/tex]

Przekształcamy tak aby, obliczyć, przyspieszenie..