Odpowiedź :
Odpowiedź:
ojemność akumulatora q=48Ah =172800As
prąd płynący przez rozrusznik I=100A
czas pracy rozrusznika t=5s
ładunek. który przepłynął przez rozrusznik q₁=I·t =100A·7s =700As
q/q₁ ·100% =700As/172800As ·100% ≈0,41%
Wyjaśnienie:
Odpowiedź:
ojemność akumulatora q=48Ah =172800As
prąd płynący przez rozrusznik I=100A
czas pracy rozrusznika t=5s
ładunek. który przepłynął przez rozrusznik q₁=I·t =100A·7s =700As
q/q₁ ·100% =700As/172800As ·100% ≈0,41%
Wyjaśnienie: