👤

do 200 g 60% roztworu kwasu dodano 100 g wody. Oblicz stężenie otrzymanego roztworu
Proszę nie umiem tego​


Odpowiedź :

mH2SO4 = 60%*200g=0,6*200=120g

mr-ru. = 200+100=300g

Cp=120/300*100%=40%

On Studier: Inne Pytanie