👤

na wadze laboratoryjnej zważano pustą menzurkę. Jej masa wynosiła 0,25 kg.do menzurki wlano 150 cm³ cieczy i ponownie zważono. Teraz masa jest równa 0,388 kg.
- oblicz gęstość cieczy wlanej do menzurki.
-na podstawie tabeli gęstości cieczy sprawdź, jaka to mogła być ciecz.


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Dane:

m = masa cieczy / 138g

0,388kg - 0,25kg = 0,138kg = 138 g

v = 150 cm³

d = gęstość

d = [tex]\frac{m}{v}[/tex]

d =  [tex]\frac{138 g}{150 cm 3}[/tex] = 0,92 [tex]\frac{g}{cm3}[/tex]          

Odp: Ta ciecz jest olejem.

Wyjaśnienie:

Mam nadzieję, że pomogłam :)

Powodzenia

On Studier: Inne Pytanie