👤

Basia i maciek kupili w tym samym sklepie takie same czekolady i batony. Za 3czekolady i 4 batony Maciek zapłacił 19zł.Za 4czekolady i 3 batony Basia zapłaciła 23zł.Ile kosztowała czekolada,a ile baton?​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Zadanie wykonane w załączniku

Szczegółowe wyjaśnienie:

metoda rozwiązywania układu równań poprzez podstawienie

Odp. Baton kosztował 1 zł, a czekolada 5 zł.

Zobacz obrazek GIDAE