Odpowiedź :
Odpowiedź:
Odp. C
Wyjaśnienie:
z Ciepła przemiany fazowej bo woda -> para
Q = m * L
Q - ilość ciepła, m = masa subtancji, L - w tym przypadku to ciepło parowania
L masz już podane, masę musisz zamienić na kg, ponieważ przykazano by masa była w kilogramach 1g = 1/1000kg = 0,001kg
Q = 2 258 000 J/kg * 0,001 kg = 2258 J