👤

W przewodniku, do którego podłączono napięcie 1,5 V, płynie prąd o natężeniu 0,2 A. Oblicz wartość wykonanej pracy przy przenoszeniu ładunku w czasie 5 minut

Odpowiedź :

Odpowiedź:

U=1,5V

I=0,2A

t=5min=5*60s=300s

----------------------------------

W =?

W= U*I*t = 1,5*0,2*300 = 90J

Odp. W= 90 J (dżuli):

Wyjaśnienie:

Liczę na naj :)

On Studier: Inne Pytanie