👤

Oblicz ile gram tlenu znajduje się w 2 litrowej butelce po napoju 1,48 g/dm³ proszę daje naj ! szybko​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Dane:

V=2l= 2dm3. 1l= 1dm3

tlen stanowi 21% czyli=>

V= 0,21 × 2dm3= 0,42dm3

d= 1,48g/dm3

Szukane: m=?

Wzór: m= V × d

Rozwiązanie:

m= 0,42dm3 × 1,48g/dm3

m= 0,62g

Odpowiedź tlenuw butelce znajduje się 0,62g

Wyjaśnienie: