👤

Ustal wzór empiryczny i rzeczywisty pewnego tlenku siarki wiedząc że stosunek masowy siarki do tlenu wynosi 1:1 a jego masa molowa wynosi 64 g/mol.

Odpowiedź :

mS=32 g/mol

mO=16 g/mol

mS:mO=1:1 /*32

             32:32

32 g/mol:32 g/mol=1 atom S

32 g/mol:16 g/mol=2 atomy O

Wzór empiryczny: SO2

Wzór rzeczywisty: SO2