👤

Rolnik posiada 20ha ziemi, z czego 40% to łąki, 30% - ziemia orna, a reszta to las. Cena za 1h łąki wynosi 10000zł, 1ha ziemi ornej 15000zl A 1h lasu- 12000zl. Jaka jest średnia wartość 1 ha ziemi tego rolnika?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

40% z 20 ha=0,4*20=8ha to łąki, cena= 8*10 000=80 000zł

30% z 20ka= 0,3*20=6ha to ziemia orna, cena= 6*15 000=90 000zł

20-8-6=6ha to las, cena= 6*12 000= 72 000 zł

srednia wartośc= (80 000+90 000+72 000)/20=242 000/20=12 100zł

Szczegółowe wyjaśnienie: