👤

do 300g roztworu o cp 8% dolano 100g wody oblicz cp końcowe
na już dam naj​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Dane:

mr1= 300g

Cp1= 8%

mw=100g

mr2= mr1+ mw= 300g+ 100g= 400g

ms= mr1 × Cp1/ 100%

ms= 300g × 8%/100%

ms= 24g

Szukane: Cp2=?

Wzór:

Cp2= ms/mr2 × 100%

Cp2= 24g/400g × 100%

Cp2= 6%

Odpowiedź. Końcowe stężenie procentowe roztworu wynosi 6%.

Wyjaśnienie: