Odpowiedź :
Odpowiedź:
d1=789kg/m³ gęstość etanolu
d2=1000kg/m³ gęstość wody
F=dgV
Gęstość wody jest wieksza, niż gęstość etanolu, siła wyporu będzie większa, więc wskazania siłomnierza będą mniejsze niż 0,34N
Odpowiedź:
d1=789kg/m³ gęstość etanolu
d2=1000kg/m³ gęstość wody
F=dgV
Gęstość wody jest wieksza, niż gęstość etanolu, siła wyporu będzie większa, więc wskazania siłomnierza będą mniejsze niż 0,34N