Odpowiedź :
mH2SO3=2*1u+32u+3*16u=82u
32u---x%
82u---100%
x=39,02%S
mH2SO4=2*1u+32u+4*16u=98u
32u---x%
98u---100%
x=32,65%S
Odp: Większą zawartość siarki ma kwas siarkowy(IV).
mH2SO3=2*1u+32u+3*16u=82u
32u---x%
82u---100%
x=39,02%S
mH2SO4=2*1u+32u+4*16u=98u
32u---x%
98u---100%
x=32,65%S
Odp: Większą zawartość siarki ma kwas siarkowy(IV).