👤

Rzucamy symetryczną sześcienną kostką do gry Jakie jest prawdopodobieństwo że w rzucie tą kostką wypadnie Liczba większa od 1 ale mniejsza od pięciu​

Odpowiedź :

Odpowiedź: 50%

Szczegółowe wyjaśnienie: ponieważ to jest kostka ma 6 ścianek a tu ile jest procent na wyrzucenie tych 3 scienek. Trzy ścianki to 50% kostki

Mam nadzieję że pomoglem i się nie pomylilem

Odpowiedź i wyjaśnienie:

Omega = wszystkie możliwe wyniki .

A = zdarzenie, że wypadnie liczba większa od 1 , ale mniejsza od 5.

Omega = 6

A = { 2,3,4}

| A | = 3

P(A) = 3/6 = ½

Odp : prawdopodobieństwo , że wypadnie liczba większa do 1 , ale mniejsza od 5 wynosi ½ ( 50%).

On Studier: Inne Pytanie