👤

Bryłka substancji zajmuje objętość 4cm3
Bryłka ta ma masę 16g
Oblicz gęstość tej substancji

PLZ NA TERAZ
DAJE NAJ


Odpowiedź :

Cześć ;-)

Rozwiązanie

V = 4 cm³

m = 16 g

d = m/V = 16 g : 4 cm³ = 4 g/cm³ ← gęstość

Pozdrawiam!