👤

Gęstość roztworu wynosi 3,2g cm3 objętość 500cm3 ile wynosi masa. prosze pomocy

Odpowiedź :

Hej,

d - gęstość

m - masa

V - objętość

d=m/V

m=dV

m=3,2*500=1600 [g]

Odpowiedź:

d-gęstość

m-masa

v-objętość

w załączniku zamieściłam Ci trójkąt który może ci pomóc w nauce

jeśli chcemy obliczyć masę

m= d×v

jeśli chcemy obliczyć gęstość

d=

[tex] \frac{m}{v} \: [/tex]

(m÷v)

jeśli chcemy obliczyć objętość

(m÷d)

dane=

d= 3,2g

v= 500cm³

szukane=

m=?

obliczenie

3,2 × 500cm³ = 1600g

m= 1600 g

Zobacz obrazek KJHIJHOI