👤

Oblicz, jaka powinna by minimalna pojemność naczynia do przechowywania 0,626kg bromu o gęstości 3,13g/cm3

Odpowiedź :

Dane:

m=0,626 kg=626 g

d=3,13 g/cm3

Szukane:

V=?

V=m/d

Obliczenia:

V=626 g/3,13 g/cm3

V=200 cm3

Odp: Naczynie musi mieć minimum 200 cm3 pojemności