👤

Kierowca jechał 1 godzinę i 20 minut i pokonał trasę 97 km . Z jaka prędkością jechał kierowca ? Wynik zaokrąglij do jednego kilometra na godzine.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

1 godzina 20 min = 1 20/60 h = 1 2/6 h = 1 1/3 h

t - czas jazdy = 1 1/3 h

s - pokonana droga = 97 km

v - prędkość - s : t = 97 km : 1 1/3 h = (97 :  4/3) km/h = (97 * 3/4) km/h =

= 291/4 km/h = 72 3/4 km/h = 72,75 km/h ≈ 73 km/h

Odpowiedź:

Proszę

Szczegółowe wyjaśnienie:

Zobacz obrazek NATALIAWITT33