👤

Adam usłyszał grzmot po 6 sekundach od zobaczenia błyskawicy. Jak daleko była wtedy burza, jeżeli dźwięk rozchodzi się z prędkością 340 ? O ile to więcej niż 2 km?

moge was prosic zebyscie napisali to w komentarzu


Odpowiedź :

t=6s

v=340 m/s

s=v×t

s=6×340=2040m

1km=2000m

2040m=2,04km

odp. Więcej o 0,04km tj. 40 m