Odpowiedź :
Odpowiedź:
1666,7 N/m
Wyjaśnienie:
Dane
m(max) = 10 kg
△l(max) = 6 cm = 0,06 m
g = 10 m/s2
Szukane
k=?
F = Fg = m(max) * g
F = k * △l(max)
k * △l(max)=m(max) * g
k=m(max) * g/△l(max)=10 kg*10 m/s2/0,06 m=1666,7 N/m
Odpowiedź:
1666,7 N/m
Wyjaśnienie:
Dane
m(max) = 10 kg
△l(max) = 6 cm = 0,06 m
g = 10 m/s2
Szukane
k=?
F = Fg = m(max) * g
F = k * △l(max)
k * △l(max)=m(max) * g
k=m(max) * g/△l(max)=10 kg*10 m/s2/0,06 m=1666,7 N/m