👤

NA TERAZ PLSS DAM NAJJJ
Zad 2
Obliczu gęstość substancji z jakiej wykonano sztabkę o objętości 5cm³ i masie 36,4g.Ustal nazwę tej substancji korzystając z tabeli str 237
Zad 3
Oblicz masę sześcianu o krawędzi 2 cm,wykonanego z miedzi wiedząc,że gęstość miedzi wynosi 8,93g/cm³
Zad 5
Oblicz objętość sztabki złota o masie 115,68g,wiedząc,że gęstość złota wynosi 19,28 g/cm³

Miłego wieczoru!


Odpowiedź :

Zadanie 2

Dane:

m=36,4 g

V=5 cm3

Szukane:

d=?

d=m/V

Obliczenia:

d=36,4 g/5 cm3

d=7,28 g/cm3

Jest to cyna

Zadanie 3

Dane:

V=2^3=8 cm3

d=8,93 g/cm3

Szukane:

m=?

m=d*V

Obliczenia:

m=8,93 g/cm3*8cm3

m=71,44 g

Zadanie 4

Dane:

m=115,68 g

d=19,28 g/cm3

Szukane:

V=?

V=m/d

Obliczenia:

V=115,68 g/19,28 g/cm3

V=6 cm3

On Studier: Inne Pytanie