Obwód prostokąta ma 48cm, a stosunek długości jego boków jest równy 3 : 5. Oblicz pole tego prostokąta

48:16=3 (jeśli stosunek długości boków to 3:5, a boków jest 4, to robimy 2*(3+5) i wychodzi nam 16)
3*3cm=9cm
5*3cm=15cm
9cm*15cm=135cm^2
Odpowiedź: Pole tego prostokąta wynosi 135cm^2 (135cm do potęgi drugiej)