👤

Całkowity koszt wyjazdu uczniów na wycieczkę grupy n uczniów na m dni opisuje wyrażenie 4500 + 60mn. Odpowiedz na pytania.
a) Ile wynosi koszt trzydniowej wycieczki dla 20 uczniów?

b) Jaki jest koszt wyjazdu 40 uczniów na dwa dni?

c) Ile zapłaci każdy uczeń za wycieczkę dwudniową, w której weźmie udział 30 uczniów?


Odpowiedź :

a) 4500 + 60 * 3 * 20 = 4500 + 3600 = 8100

Koszt trzy dniowej wycieczki dla 20 uczniów wyniesie 8100 zł.

b) 4500 + 60 * 2 * 40 = 4500 + 4800 = 9300

Koszt wyjazdu dla 40 uczniów na dwa dni wyniesie 9300 zł.

c) 4500 + 60 * 2 * 30 = 4500 + 3600 = 8100

8100 : 30 = 270

Każdy uczeń zapłaci 270 zł za dwudniową wycieczkę.