3. Oblicz masę sześcianu o krawędzi 2 cm, wykonanego z miedzi, wiedząc, że gęstość miedzi wynosi 8,93 g/cm3

Cześć ;-)
Obliczenia
[tex]d=\frac{m}{V}\Rightarrow m=V\cdot d\\\\V=a^3=(2 \ cm)^3=8 \ cm^3\\\\d=8,93 \ \frac{g}{cm^3}\\\\m=8 \ cm^3\cdot8,93 \ \frac{g}{cm^3}=\boxed{71,44 \ g}[/tex]
Odp. Masa sześcianu o krawędzi 2 cm wykonanego z miedzi wynosi 71,44 grama.
Pozdrawiam!