Odpowiedź :
Możliwe iloczyny podzielne przez 5:
1*5
2*5
3*5
4*5
5*5
6*5
5*1
5*2
5*3
5*4
5*5
5*6
łącznie 12 iloczynów
ilość wszystkich zdarzeń:
6*6 = 36
prawdopodobieństwo:
12/36 = 1/3 = 33,3%
Możliwe iloczyny podzielne przez 5:
1*5
2*5
3*5
4*5
5*5
6*5
5*1
5*2
5*3
5*4
5*5
5*6
łącznie 12 iloczynów
ilość wszystkich zdarzeń:
6*6 = 36
prawdopodobieństwo:
12/36 = 1/3 = 33,3%