👤

Wyznacz masę mleka wypełniającego karton o wymiarach: długość 0,2 m, szerokość 6.5 cm i grubość 10 cm. Gęstość mleka wynosi 1,03 g/cm3.​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

[tex]m\approx1,3kg[/tex]

Wyjaśnienie:

[tex]a=0,2m=20cm[/tex]

[tex]b=6,5cm[/tex]

[tex]c=10cm[/tex]

[tex]d=1,03\frac{g}{cm^3}[/tex]

[tex]szukane:m[/tex]

Korzystamy z wzoru na gęstość:

[tex]d=\frac{m}{V}/*V[/tex]

[tex]m=d*V[/tex]

......

obliczamy objętość kartonu ( prostopadłościan):

[tex]V=a*b*c[/tex]

[tex]V=20cm*6,5cm*10cm=1300cm^3[/tex]

...............

obl. masę mleka

[tex]m=1,03\frac{g}{cm^3}*1300cm^3=1339g\approx1,3kg[/tex]