👤

Do 400 gram 5% roztworu soli dodano 100 gram wody. Oblicz stężenie procentowe roztworu.
Proszę o pilną pomoc


Odpowiedź :

Dane:

mr=400g

Cp=5%

m dolanej wody=100g

Obliczam ilość soli w 1 roztworze:

400g - 100%

x - 5%

x=20g =ms

Obliczamy stężenie 2 roztworu:

ms=20g

mr=400g+100g=500g

Cp=ms/mr•100%=20/500•100%=4%